Tashme cokollatat nuk jane me aq te embla.

Written by on 27/03/2018

Kompania Nestle pretendon se eshte e para ne bote qe ka ristrukturuar sheqerin qe perdor ne embelsirat e saj, per te prodhuar nje çokollate me 30% me pak sheqer. Nestle eshte prodhuesi me i madh ne bote i ushqimeve te paketuara, por sheqeri i ristrukturuar po prodhohet ne fabriken e saj ne Dalston, si pasoje e presionit te qeverise britanike ndaj kompanive ushqimore qe te reduktojne sheqerin ne produktet e tyre, per te ndihmuar ne reduktimin e obezitetit tek femijet. Kompania Nestle thote se ka shfrytezuar shkencen per te reduktuar sheqerin. Ky i fundit ne çokollatat e reja Milkybar Wowsomes, eshte amorf dhe poroz.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist