Superkupa e Europes ne “Arena Kombetare”?

Written by on 30/03/2018

Superkupa e Europes ne “Arena Kombetare”?
Stadiumi “Arena Kombetare” qe po ndertohet ne kryeqytet eshte tashme nje kandidature zyrtare per te pritur ndeshjen e Superkupes UEFA ne vitin 2020. Federata Shqiptare e Futbollit ka depozituar zyrtarisht ne UEFA aplikimin e saj per organizimin e ketij eventi. Interesin per te pritur kete megaevent te futbollit europian e kane shprehur edhe Bjellorusia, Finlanda, Franca, Izraeli, Kazakistani, Moldavia, Irlanda e Veriut dhe Portugalia.Data 29 Mars ka qene afati i fundit i aplikimit, ndersa komiteti ekzektutiv i UEFA pritet te vendose per federaten mikpritese ne Maj te ketij viti.

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist