Suedia po planifikon të shfuqizojë të gjitha masat anti-Covid

Written by on 08/09/2021

Ministrja e Shëndetësisë në Suedi ka pohuar se më 29 shtator, vendi mund të shfuqizojë të gjitha kufizimet. Një vendim i tillë vjen pasi numri i vdekjeve dhe infeksioneve të reja është ulur ndjeshëm në Suedi. Mbi 70% e të rriturve aty janë vaksinuar plotësisht me të dyja dozat e vaksinave.

Deri më tani Suedia bëhet vendi i parë që merr një vendim të tille, ndryshe nga të tjerat të cilat planifikojnë një shtrëngim të lirisë së lëvizjes./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background