Spektakël në temperatura -52 gradë , qyteti që iu mirëpret në mënyrën më unike

Written by on 25/12/2019

Një spektakël unik dimëror është vënë në skenë  në qytetin më të ftohtë të Kinës, Huzhong ku temperaturat shkuan deri në minus 53.2 gradë celcius. Qytetarët të shumtë kanë hedhur ujë të nxehtë në ajër i cili kthehej menjëherë në akull dhe dëborë duke krijuar imazhe mahnitëse. Për shkak të pozicionit gjeografik, Huzhong përjeton çdo sezon temperatura rekord shumë të ulëta. Qindra qytetarë janë mbledhur duke formuar shifrat -53.2 gradë celcius për të festuar periudhën dimërore në mënyrë unike.

 


Current track

Title

Artist

Background