Spanja zgjat kontrollet e brendshme të kufirit deri në këtë datë

Written by on 17/03/2021

Kontrollet e brendshme të kufirit tokësor midis Spanjës dhe Portugalisë do të shtrihen më tej deri më 6 prill për shkak të situatës aktuale të pandemisë në të dy territoret. Në Spanjë do të lejohen të hyjnë vetëm shtetasit spanjollë, bashkëjetuesit dhe fëmijët e tyre. Aktualisht Spanja renditet si vendi i tetë më i prekur në të gjithë botën nga përhapja e virusit vdekjeprurës.

Spain's Interior Minister Angers Press in Calling Morocco 'Strategic  Partner'

Ministri i Brendshëm i Spanjës Marlaska, njoftoi se vendi planifikon të rivendosë kontrollet e kufijve tokësorë në një përpjekje për të ndaluar përhapjen e pandemisë si dhe llojet e reja të koronavirusit./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist