Spanja është një destinacion i sigurt turistik!

Written by on 09/07/2021

“Spanja është një destinacion i sigurt për turistët edhe pse rastet e COVID-19 po rriten”. Të paktën kështu shprehet Ministrja e Turizmit Reyes Maroto, duke përmendur programin e saj të vaksinimit dhe numrin e pacientëve të shtruar në spital që mbahen nën kontroll.

 

“Qeveritë nuk duhet të ngrenë alarme,” tha ajo në një intervistë.

 

Komentet e Marotos vijnë pasi Ministri Francez i Punëve të Jashtme, i këshilloi francezët të shmangin Spanjën dhe Portugalinë për pushimet e tyre verore./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist