Sot Dita e Shenjterimit te Nene Terezes

Written by on 05/09/2018

 

Sot ne te gjithe vendin kujtohet Dita e Shen Terezes. Dita qe perkon me shenjterimin e Nene Terezes eshte nje dite feste per mbare shqiptaret dhe boten katolike ne teresi! Shen Tereza, eshte shembulli i jashtezakonshem i dashurise pa kushte dhe i misionit te pareshtur te perkujdesjes ndaj kujtdo qe vuan, pa dallim kombesie, race, feje apo perkatesie shoqerore.Dita e sotme, qe shenon kremtimin e Shenjterimit te saj, eshte nje dite feste, perkujtimi e respekti mbarekombetar ndaj vepres humane te Shenjtores.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist