Greqia pret nje vjeshte te “nxehte” ne turizem!

Written by on 04/09/2018

 

Nje vjeshte e nxehte per turizmin ne Greqi shihet kjo e ketij viti. Sipas raporteve te fundit te autoriteteve greke pas nje sezoni veror me nje numer rekord turistesh prenotimet jane teper surprizuese dhe te kenaqshme edhe per muajt shtator dhe tetor. Shoqata e kompanive turistike greke tregon se prenotimet e minutes se fundit jane rritur gjate ketyre diteve nga turistet e huaj. Pritet qe ky vit te sjelle me shume se 33 milione turiste ne Greqi ku 2.5 milione prej tyre do te jene vetem nga krocierat.

 

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist