Skitë dhe Snowboardet dhanë “shfaqjen” e fundit për këtë sezon

Written by on 24/04/2019

 

 

Sezoni për sa u përket sporteve dimërore si Skitë dhe Snowboardet eshte mbyllur. Në  Copper Mountain të Colorados, sportistë të këtyre disiplinave shfaqen lëvizjet e tyre më spektakolare, ndërkohë që ata u shfaqën me kostume komike për të bërë akoma më argëtues për tifozët këtë eveniment. Skiatorët dhe sportistët e snowboardit garuan në një kompeticion unik duke bërë truket e tyre në dy pishina me ujë të ndara nga njëra tjetra me synimin për të mbyllur këtë garim sa më larg prej tyre. Në fund u përcaktuan edhe fituesit e këtij kompeticioni. Në garën e trukeve, në ski fitoi Charlie Turchetta, ndërsa në Snowboard, Seth Karlsrud.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist