Shtohet numri i turisteve italiane ne Shqiperi

Written by on 11/08/2018

 

Nje numer gjithnje e ne rritje turistesh italian vizituan vendin tone gjate kesaj vere. Kryesisht udhetimet e tyre keta turiste zgjodhen ti benin pergjate vijes bregdetare shqiptare duke nisur nga Durresi deri ne Sarande.Ata  kane zgjedhur te njihen jo vetem me plazhet shqiptare, por ata kane vizituar edhe disa qytete per t’u njohur edhe me kulturen dhe historine e vendit tone, konkretisht Gjirokastren dhe Beratin. Veç bukurive natyrore, apo çmimit te ulet te akomodimit dhe ushqimit, te turistet italiane kane veçuar edhe mikpritjen si nje nder arsyet qe do te ftojne edhe miqte e tyre te vijne te vizitojne Shqiperine.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist