Rritet fluksi ne pikat kufitare te Korces e Pogradecit

Written by on 11/08/2018

 

Gjate 24 oreve te fundit ne piken kufitare te Kapshtices dhe ate te Qafe Thanes kane hyre drejt vendit tone rreth 12 mije persona.Zyra e Shtypit e Policise se Korçes beri te ditur  se ne 24 oret e fundit jane regjistruar 6 300 persona ne hyrje dhe 3 500 persona ne dalje te Pikes Kufitare te Kapshtices, qe lidh vendin tone me Greqine. Ne kete pike aktualisht paraqitet fluks i shtuar i levizjes.Nga ana e Policise Kufitare jane marre te gjitha masat, per te perballuar situaten dhe shmangur vonesen duke punuar me kapacitet maksimal, me 5 sportele ne hyrje dhe 3 ne dalje, dhe me procedure te pershpejtuar deri ne normalizimin e situates.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist