Shtohen hotelet luksoze ne Greqi

Written by on 26/05/2018

Greqia eshte kthyer ne destinacionin e trete me me shume struktura luksoze ne Mesdhe pas Italise dhe Spanjes. Ekspertet e perkufizojne si nje boom te vertete zhvillimin qe po merr sektori hotelier ne Greqi e sidomos ne Athine vitet e fundit. Numri i dhomave te reja te ndertuara ne Greqi gjate periudhes 2012- 2017 u rrit me 5% , nderkohe qe rritjen me te madhe e paten hotelet luksoze te markave prestigjoze. Kjo rritje u ndikua ne pjesen me te madhe nga rritja e numrit te turisteve ne Greqi qe kete vit pritet te arrijne ne gati 40 milione.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist