Shqipëria po tërheq turistë të rinj/ Serbët dhe rusët preferojnë jugun e vendit

Written by on 09/08/2021

Sipas të dhënave rezulton se Shqipëria këtë vit ka arritur të kapë tregje të reja turistike.

Heqja e vizave për turistët nga Egjipti, Arabia Saudite dhe Emiratet e Bashkuara kanë rritur ndjeshëm rezervimet në hotelet e Tiranës.

Një interes i madh këtë vit shënohet edhe nga turistët serbë, të cilët kanë zgjedhur më së shumti bregdetin e Sarandës dhe Vlorës. Po ashtu çarterat nga Rusia kanë qenë me fluks më të madh se çdo vit tjetër. Radio Travel.al


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist