Shqetësuese/Në Kosovë identifikohen dy raste me variantin Delta të koronavirusit

Written by on 30/06/2021

Në Kosovë janë identifikuar dy të infektuar me variantin indian të koronavirusit. Rastet janë evidentuar pasi Ministria e Shëndetësisë dërgoi 22 mostra të infektimeve të reja në Klinikën Universitare të Virologjisë “Charite” në Berlin dhe dy prej tyre rezultuan të ketë variantin indian.

Menjëherë pas kësaj, shefja e Institutit të Shëndetit Publik, Albana Fico është shprehur se një hyrje e mundshme e variantit në vendin tonë mund të shtrëngojë sërish masat anti-Covid./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist