Rritja e çmimit të energjisë vë në alarm Evropën

Written by on 05/10/2021

Konsumatorët janë duke i ndjerë efektet në shumë vende evropiane nga rritja  e çmimit të gazit dhe energjisë elektrike. Ministrat e BE-së u takuan në Luksemburg për të diskutuar këtë çështje. Deri më tani Franca, Italia, Greqia dhe Spanja po planifikojnë të lehtësojnë pagesat për familjet në nevojë.

Zyrtarët dhe disa ministra të BE -së theksojnë kjo rritje e çmimeve është e përkohshme./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist