Rritet numri i netqendrimeve ne France!

Written by on 27/04/2018

Rritet numri i netqendrimeve ne France!

Franca regjistroi gjate 2017 me shume se 430 milione netqendrime turistike, nje rritje me 5.6% me shume se viti 2016. Te dhenat i ben te ditura Instituti i Statistikave ne France qe thekson se suksesi ne rezervime u shenua edhe nga vizitoret vendas edhe nga turistet e huaj. Franca nderkohe kete vit rivalizon me Spanjen per vendin e pare te destinacioneve me te preferuara ne Europe. Turistet gjermane dhe angleze jane ata me numrin me te larte ne France por autoritetet pohojne prezence te shtuar edhe te turisteve kineze.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist