Turizmi ne Itali ne nje periudhe mjaft pozitive!

Written by on 27/04/2018

Turizmi ne Itali ne nje periudhe mjaft pozitive!

Turizmi ne Itali po perjeton nje moment mjaft te mire ne sektorin turistik. Operatoret turistik te shtetit fqinj raportojne se vetem gjate periudhes se Pashkeve pati nje rritje me 70% te rezervimeve per udhetimeve ne Itali. Nderkohe te dhenat e fundit te Organizates Boterore te Turizmit tregojne se Italia renditet ne vend te 5 si destinacioni me i preferuar ne bote dhe ne vend te 3 vetem ne kontinentin europian pas Spanjes dhe Frances. Gjate tre muajve te pare te vitit Italia u vizituar nga me shume se 16 milione turiste ndersa shpenzimet e tyre arriten ne rreth 13 miliard euro. Lazio mbetet rajoni me zhvillimin me te madh te sektorit turistik ne Itali per kete vit.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist