Rritet numri i kompensimeve per fluturimet ne aeroportin e Rinasit!

Written by on 15/11/2018

Numri i kompensimeve te pasagjereve per vonesat mbi 3 ore te kompanive ajrore eshte rritur.Autoriteti i Aviacionit Civil ne buletinin mujor per nentorin 2018, thekson se “nga te dhenat zyrtare paraprake qe vijne prane Sektorit per te Drejtat e Pasagjereve nga kompanite ajrore, rezulton se jane gjithsej 442 kompensime ne total me nga 250 euro, ose me bileta falas. Por, numri pritet te rritet pasi nje pjese e madhe e formulareve te ankimit nuk kane filluar ende vleresimin”. AAC i ben thirrje gjithe personave qe kane plotesuar formularet e ankimimit dhe ka kaluar afati prej 6 javesh, qe te rikontaktojne perseri kompanite ajrore qe kane patur fluturimin per tu njohur me statusin e fluturimit te tyre.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist