Rriten infektimet në Malin e Zi, ja kufizimet që ka ndërmarrë qeveria

Written by on 27/07/2021

Deri më 2 gusht Mali i Zi do të mbajë të mbyllur klubet e natës dhe diskotekat, si në ambiente të hapura, ashtu edhe në të mbyllura. Po ashtu do të ndalohen koncertet dhe çdo tubim masiv. Ministria e Shëndetësisë tha se masat janë ashpërsuar për shkak të mosrespektimit të tyre, veçanërisht në qytetet bregdetare.

Aktualisht, turistëve të huaj u lejohet hyrja në Mal të Zi pa test PCR ose certifikatë vaksinimi./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist