Rana e Hedhun, perzgjedhja kryesore ne vijen bregdetare te Lezhes

Written by on 13/08/2018

 

Rana e Hedhun eshte zgjedhja e pare e atyre qe kane zgjedhur Lezhen ne keto pushime verore. Numri i pushuesve ne kete zone eshte rritur me gati 40% me shume sesa viti i kaluar,  kjo edhe per shkak te infrastruktures se permiresuar. Pushuesit i drejtohet zones se quajtur Rana e Hedhun per plazh duke pare se ne pjesen veriore te Shengjinit situata eshte problematikave per shkak te mbeturinave te shumta. Rana e Hedhun eshte nje prej destinacioneve me te rendesishme te turizmit bregdetar ne Shqiperi, ndersa vitet e fundit ka patur nje rritje te ndjeshme te vizitoreve dhe turisteve qe e frekuentojne me tendence per rritje te metejshme.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist