Radhë të gjata në Kakavijë. Shkak: Kontrollet e rrepta nga pala greke!

Written by on 24/06/2021

Pas hapjes së kufirit me shtetin fqinj, qindra qytetarë janë nisur drejt Greqisë për punë, pushime apo për të takuar familjarët. Por mësohet se në Kakavijë janë krijuar radhë të gjata për shkak të kontrolleve të rrepta të palës greke dhe për shkak të mungesës së sporteleve.

 

Nga ana tjetër, pika kufitare e Kapshticës, lejon vetëm kalimin e punëtorëve sezonalë./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background