Qyteti hap pazarin e Krishtlindjes 1 vit pas ngjarjes së trishtë!

Written by on 23/11/2019

Strasburug ka hapur ditën e djeshme tregu  e Krishtlindjes, i bindur për të mos iu dorëzuar frikës, një vit pas atentatit që përgjaku sezonin e mëparshëm. Në këtë edicion të 450-të tegut të Krishtlindjes, më i famshmi në Francë, njerëzit presin 300 stendat e mbushura me zbukurime , ushqime dhe verë të ngrohtë. Një vit pas asaj që ndodhi, bashkia dhe prefektura kanë premtuar pajisje sigurie më dinamike dhe të koordinuara, edhe pse e pranojnë se tregu nuk mund të jetë plotësisht i papërshkrueshëm. Këtë vit atmosfera e tregut të festave do të jetë deri në 30 dhjetor.


Current track

Title

Artist

Background