Ditët e para të dhjetorit do të “ngrijnë” Europën!

Written by on 23/11/2019

Një valë e të ftohtit polar pritet të vijë në Europë në fillim të dhjetorit, sipas parashikimeve të fundit meteorologjike. Ajo është shkaktuar nga një ngrohje e papritur stratosferike që shtyn ajrin e ftohtë nga Poli i Veriut më tej drejt Europës, dhe madje do të arrijë në një pjesë të Afrikës së Veriut.Sipas parashikimeve, episiodi do të jetë relativisht i shpejtë dhe do të pasohet me temperatura më të larta se normalja për dimrin në Europë.Ndërkohë pritet që nga Atlantiku të vijë një tjetër stuhi me erëra të forta dhe reshje shiu.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist