Qytetarëve danezë tani u lejohet të udhëtojnë në shumicën e vendeve botërore

Written by on 02/10/2021

Autoritetet daneze kanë njoftuar se qytetarët e vendit tani mund të udhëtojnë në shumicën e vendeve dhe rajoneve në mbarë botën. Përmes një deklarate për shtyp të lëshuar nga Ministria e Punëve të Jashtme është zbuluar se të gjithë danezët që janë vaksinuar plotësisht ose janë shëruar nga sëmundja COVID-19 mund të udhëtojnë në shumicën e vendeve të tjera, pavarësisht se në cilën listë është vendosur vendi i destinacionit të tyre.

Gjithsesi e njëjta Ministri ka këshilluar që të gjithë danezët të shmangin udhëtimet në Kinë, Vietnam, Tajlandë, Indonezi, Singapor dhe Zelandën e Re, pasi ata kanë kufizime të rrepta ndaj udhëtarëve nga Danimarka, pavarësisht nëse janë vaksinuar apo jo./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background