Qiproja imponon testim të dyfishtë për turistët nga Zvicra, Franca dhe SHBA-ja

Written by on 04/08/2021

Autoritetet qipriote kanë njoftuar se që nga 2 gushti, udhëtarët që hyjnë nga Zvicra, Franca dhe Shtetet e Bashkuara do t’i nënshtrohen testimit të dyfishtë. Ky vendim vjen pasi të treja vendet janë zhvendosur nga kategoria portokalli në kategorinë e kuqe pasi kanë regjistruar rritje të shkallës së infeksionit kohët e fundit.

Udhëtarët nga Franca dhe Zvicra të vaksinuar plotësisht me një nga vaksinat e miratuara nga Agjencia Evropiane e Barnave janë të përjashtuar nga kjo kërkesë. Ky rregull nuk vlen për udhëtarët e vaksinuar nga SHBA-ja./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background