Projekti urbanistik ne Tirane, Pazari i Ri do te lidhet me Bulevardin e Ri!

Written by on 29/10/2018

Pazari i Ri dhe zgjatimi i Bulevardit nuk do te jene pjese te ndara te qendres se kryeqytetit.Urbanistet po shohin mundesine e nje lidhje harmonike me sheshit “Skenderbej”, Pazarit  dhe Bulevardit te Ri. Sipas specialisteve po mendohet nje  projekt qe do te lidhe sheshin me Pazarin e Ri synon te shtoje hapesirat per kembesoret, biçikletat si edhe te eleminoje korsite e parkimit ne te dy krahet e rruges “Luigj Gurakuqi”, ku po ashtu do te nderhyhet edhe ne shtresat e rruges. Nje projekt i ngjashem do te zbatohet edhe ne Blv Zogu i I, segmenti nderlidhes mes qendres pedonale dhe Bulevardit te Ri.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist