Post Office: Qyteti me i lire për të udhëtuar ne Europe,Vilnius.Më i shtrenjti, Reykjavik

Written by on 15/03/2019

Post Office: Qyteti me i lire për të udhëtuar ne Europe,Vilnius.Më i shtrenjti, Reykjavik

Posta Mbretërore e Britanise ka postuar barometrin vjetor të kostove të qytetit, duke postuar çmimet nga kostoja e një kafeje, deri tek tarifat e hyrjes së galerive, si dhe çmimin për dy netë akomodim me tre yje për dy të rritur. Qyteti që kryeson listën ndodhet në Lituani dhe quhet Vilnius. Kapitali i Lituanisë është i njohur gjithashtu për qytetin e tij piktoresk të vjetër mesjetar, arkitekturën baroke, artin në rrugë dhe historinë e larmishme.  Në anën tjetër të spektrit, Reykjavik, kryeqyteti i Islandës, është qyteti më i shtrenjtë në Evropë. Kjo do të jetë pak e çuditshme për ata persona që nuk e kanë vizituar këtë vend por Islanda, është e njohur për të qenë e shtrenjtë. Europa Lindore është një nga rajonet më të lira në Evropë, tregon barometri – një udhëtim në Varshavë në Poloni, numri tre në listë, do të kushtojë 160 euro, ndërsa Bukureshti në Rumani, i renditur në vend të pestë, do ju kushtojë rreth 167 euro për një fundjavë. Bratislavia, Moska dhe Praga në Republikën Çeke renditen në top 10-shen, ndërsa Budapesti në Hungari renditet në vend të 11-të.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist