Plazhi i Tales frekuentohet masivisht kete sezon!

Written by on 20/08/2018

 

Pastertia e ujit dhe reres, hapesirat e bollshme publike dhe çmimet e favorshme jane arsyet pse pushuesit po i rikthehen bregdetit te Tales ne Lezhe. Jane me shume se 3 km vije bregdetare e cila pastrohet çdo dite nga punetoret e sherbimeve. Autoritetet lokale punojne ne vijimesi per pastrimin dhe sistemimin e vijes bregdetare, si dhe per largimin e mbeturinave te sjella ne breg nga deti. Kjo zone turistike e frekuentuar me fluks te larte pushuesish, vitet e fundit po behet nje trend i ri per kategori te ndryshme pushuesish qe vijne nga rrethe te ndryshme te vendit, por edhe turiste te huaj.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist