Berati shenon rekord vizitoresh ne muze kete muaj!

Written by on 20/08/2018

 

Ne 15 ditet e para te ketij muaji kane qene te shumte turistet qe kane vizituar Muzeun Ikonografik Onufri dhe Muzeun Etnografik, Berat duke shenuar numrin 4400 vizitore, 1060 vizitore me shume se e njejta periudhe e vitit te kaluar. Ndersa per periudhen janar deri me 15 gusht numri i vizitoreve arriti ne 34 300 vizitore. Veçanerisht i larte ka qene numri i turisteve te huaj nga Franca, Italia, Gjermania dhe Polonia. Keto shifra jane premtuese per turizmin kulturor ne vendin tone.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist