Përfundon ‘’Festa e Birrës’’ në Korçë/ Incidente gjatë performancës së Goran Bregoviç!

Written by on 23/08/2021

Prej ditësh, është duke u zhvilluar festivali më i madh I verës në Korcë. Bëhet fjaë për Festën e Birrës, e cila këtë vit përpos turistëve të shumtë që ka tërhequr ka sjellë dhe diskutime në lidhje me pjesëmarrjen e këngëtarit të shumëpërfolur , Goran Bregoviç në natën finale të këtij evenimenti.

Disa të rinj, mbrëmjen e djeshme, e cila shënonte dhe natën e fundit të kësaj feste, shkaktuan disa incidente. Në shenjë proteste ndaj interpretimit të Goran Bregoviç, ata kanë hedhur gaz lotsjellës duke shkaktuar lëvizjen e menjëhershme të dhjetëra të pranishmëve që ndodheshin aty pranë. Mirëpo, përpos kësaj ngjarje festa ka vazhduar duke sjellë muzikë dhe argëtim deri në mbrëmje vonë.

Radio Travel.al


Current track

Title

Artist

Background