Për herë të parë që nga shpërthimi i pandemisë/ Amerika hap dyert për udhëtarët e huaj

Written by on 21/09/2021

Amerika ka lehtësuar rregullat e hyrjes në vend për të gjithë udhëtarët e huaj. Gjithsesi të gjithë udhëtarët ndërkombëtarë që mbërrijnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës duhet që të jenë të vaksinuar dhe do të testohen në hyrje. Masa vjen sipas një sistemi të ri që do të lejojë të gjitha udhëtimet me avion për shtetasit e huaj të vaksinuar nga dhjetëra vende.

Kjo ndodh për herë të parë që nga shpërthimi i pandemisë./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background