Pavarësisht zjarreve, Turqia njeh vetëm rritje të vizitorëve!

Written by on 02/08/2021

Turqia ka parë numrin e vizitorëve të huaj të rritet fuqishëm gjatë muajit qershor, ndërsa të ardhurat nga turizmi gjithashtu kanë shënuar rritje.  Sipas të dhënave të Ministrisë së Kulturës dhe Turizmit, më shumë se 2 milion turistë mbërritën në Turqi muajin e kaluar. Listën e kryesojnë ukrainasit, ndjekur nga gjermanët, rusët, iranianët dhe bullgarët.

Turqia është gjithashtu një destinacion tepër i preferuar për pushime edhe nga shqiptarët./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist