Pasi vaksinoi të gjithë stafin, linja ajrore është gati për fluturimin e radhës!

Written by on 22/02/2021

Emirates do të kryejë sot fluturimin e saj të parë me një ekip plotësisht të vaksinuar. Brenda këtij zinxhiri përfshihen punonjësit e check-in, të sigurisë, të portave të avionit, inxhinierët, pilotët si dhe ekuipazhi që bënë zgjedhjen për të marrë të dyja dozat e vaksinës.

 

Image result for emirates

Emirates Group filloi procesin e vaksinimit një muaj më parë dhe tani 44% e fuqisë punëtore të aviacionit me bazë në Emiratet e Bashkuara Arabe kanë marrë të dyja dozat e vaksinave Pfizer-BioNTech dhe Sinopharm./radiotravel.al


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist