Parisi shton policët në fundjavë/ “Njerëzit nuk po respektojnë rregullat”!

Written by on 06/03/2021

Policia e Parisit ka bërë të ditur se ka mobilizuar  4400 oficerë për fundjavën. Një vendim i tillë vjen pasi vendi nuk po arrin të zbatojë me sukses izolimin prej orës 18.00 deri në 06.00.

Veçanërisht në brigjet e lumit Seine apo në parqet publike vërehen grumbullime njerëzish dhe mosrespektim i rregullave të sigurisë.

Seine River travel guidebook –must visit attractions in Paris – Seine River  nearby recommendation – Trip.com

Policia rekomandon njerëzit që të reduktojnë kontaktet e tyre dhe të shmangin udhëtimet për të parandaluar përhapjen e virusit./radiotravel.al 

Tagged as

Current track

Title

Artist

Background