Parisi, Londra dhe Tokio janë qytetet më luksoze në botë!

Written by on 01/10/2021

Hulumtimi i ri ka zbuluar qytetet kryesore në të gjithë botën që ofrojnë më shumë luks, nga dyqanet e etiketave të stilistëve deri tek hotelet me 5* dhe restorantet Michelin. Kryeqyteti i Francës merr kurorën si qyteti më luksoz në botë.  Parisi kryeson listën me gjithsej 427 restorante me yje Michelin, 108 dyqane nga dhjetë stilistët më të mëdhenj luksozë në botë dhe 95 hotele me vlerësim me pesë yje. Në vendin e dytë është Londra.

Në vendin e tretë është Tokio në Japoni e cila vlerësohet veçanërisht për disa nga baret e sushit më të mira në botë./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist