Paralajmëron ambasada e SHBA-ve: Mos u mashtroni nga faqet e rreme për vizat!

Written by on 27/02/2021

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë i ka bërë edhe njëherë thirrje qytetarëve shqiptarë të mos bien pre e mashtrimeve për marrjen e vizës në këmbim të parave. Ambasada shkruan se shpesh kontaktohen nga individë të cilët kanë rënë viktima nga mashtrimet e vizave, duke shtuar se zakonisht ato bëhen përmes faqeve të rreme të internetit, adresave të e-mail-it dhe kërkesave për tarifa shtesë.

Speculation Mounts As List Of U.S. Work Visas To Be Restricted Grows

 

 

“Informoni veten në mënyrë që të mos bëheni viktimë e një mashtrimi”, thekson ambasada në njoftimin e saj./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background