“Paketë mbështetjeje për turizmin si asnjëherë më parë”, ministri Shalsi jep lajmin e mirë!

Written by on 25/02/2021

Ministri për Mbrojtjen e Sipërmarrjes Eduart Shalsi ka bërë të ditur se në ditët në vijim qeveria do të shpalosë një paketë mbështetje për turizmin si asnjëherë më parë. Sipas tij, detajet do të bëhen publike nga kryeministri Rama dhe deklaroi se kjo paketë unike do të ketë aspiratat e biznesit.

Eduard Shalsi në Open: U thamë qytetarëve se po luftojmë krimin e organizuar - Top Channel

Duke e konsideruar turizmin si prioritetin kryesor të qeverisë, Shalsi theksoi se po shqyrtohen paketa mbështetjeje për aktorët e tregut dhe operatorët turistikë, pasi është sektori më i prekur nga pandemia./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist