“Turizmi ka rënë me 80%”, ja vendi që po ndeshet me situatën më të vështirë ndonjëherë!

Written by on 24/02/2021

Ministria e Turizmit së Tunizisë ka zbuluar një rënie prej 80 përqind të vizitorëve në vitin 2020, krahasuar me 2019. Kjo do të thotë se numri i mbërritjeve turistike nuk i kaloi as 2 milionë. Të ardhurat nga turizmi arritën vetëm 2 miliardë dollarë, krahasuar me 5.6 miliardë dollarë në 2019.

What Is Tunisia Known for? – Flux Magazine

Në vitin 2019, Tunizia kishte pritur një rekord prej 9.5 milion vizitorësh dhe nëse shpërndarja e vaksinës do të vonohet më tej, kjo do të ketë pasoja serioze në sektorin e turizmit./radiotravel.al


Current track

Title

Artist

Background