Orteku merr me vete tre alpinistë

Written by on 22/04/2019

Orteku merr me vete tre alpinistë

Tre alpinistë profesionistë janë gjetur të vdekur pas një orteku në Parkun Kombëtar të Banff në Kanada. Dy alpinistët austriakë dhe nje amerikan , po përpiqeshin të ngjiteshin në Howse Peake. Grupi u raportua i zhdukur të mërkurën e kaluar. Ekipet e shpëtimit ngritën dyshimet se kishin vdekur por përpjekjet për gjeten e tyre u penguan nga kushtet e motit. Alpinistet ishin pjesë e një ekipi të sponsorizuar nga linja e veshjeve North Face. Gjatë ekspeditës së tyre, grupi ishte nisur drejt Hoëse Peake, i njohur si M16, që është ngjitur vetëm një herë më parë.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist