Numër rekord turistësh nga Polonia që vizitojnë Kroacinë !

Written by on 12/11/2021

Këtë fundjavë, numri i përgjithshëm i mbërritjeve të turistëve nga Polonia në Kroaci kaloi shifrën e një milion, që është një rekord në një vit kalendarik. Polonia renditet kështu në vendin e tretë të tregjeve të huaja, pas liderve si Gjermania dhe Sllovenia.

Sipas shifrave mysafirët polakë kaluan më shumë netë në Split-Dalmaci, Zadar dhe qarku Istria./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist