Norvegjia përjashton udhëtarët plotësisht të vaksinuar nga karantina

Written by on 11/06/2021

Autoritetet norvegjeze kanë njoftuar se udhëtarët plotësisht të vaksinuar, si dhe ata që janë shëruar nga virusi në gjashtë muajt e fundit, nuk do t’u nënshtrohen më kërkesave të karantinës. Sidoqoftë, të gjithëve u kërkohet një test në kufi përpara se të hyjnë në Norvegji.

 

Vendimi mbi përjashtimin e karantinës hyn  në fuqi nga kjo e premte./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background