Njoftim nga APD për të gjithë ata që do udhëtojnë drejt Italisë këtë fundjavë!

Written by on 28/08/2021

Autoriteti Portual i Durrësit njofton se për arsye të avarisë së rendë të anijes së linjës italiame, Grandi Navi Veloci, nuk do të ketë nisje nga Porti i Durrësit drejt Ankonës deri në datën 30.08.2021 dhe deri në një njoftim të dytë mbi rikthimin në funksion të kësaj linje.

Sipas njoftimit lundrimet ditore  drejt Barit me linjat Adria Ferries dhe Duni Port Agency, do të vijojnë lundrimet normalisht përgjatë fundjavës. APD gjithashtu rikujton udhëtarët dhe drejtuesit e automjeteve për detyrimin e tyre të respektojnë protokollet anti-Covid, distancat e sigurisë dhe mbajtjen e maskave në ambientet e Portit dhe në bord të anijeve.

Radio Travel.al


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist