Rihapet spitali Covid 3/ Shkak ezaurimi i kapacitetit tek Infektivi!

Written by on 28/08/2021

Kjo javë që po lëmë pas rezultoi me një rritje të ndjeshme të numrit të personave të infektuar me Covid 19, të cilët u shtruan në spitalin Infektiv duke bërë që kapaciteti i tij t’i afrohet ezaurimit dhe që të bëhet gati të hapet Covid 3.

Spitali Covid 1 ka një kapacitet prej 120 shtretërish ku aktualisht janë mbi 90 të shtruar. Autoritetet shëndetësore i druajnë rritjes së mëtejshme të shifrave kur të kthehen pushuesit dhe po kështu me freskimin e motit, ndaj vijojnë të bëjnë apel për vaksinim.

Radio Travel.al


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist