Nje tjeter tragjedi ajrore, kete radhe ne Gjermani

Written by on 01/04/2019

Nje avion privat I kompanise “Epic LT”, me një motor dhe gjashtë vende, u rrëzua dhe u dogj në një fushë pasi iu afru aeroportit të vogël në Egelsbach, një qytet në jugperëndim të Gjermanisë”. Autoritetet thane se avioni po udhetonte drejt Frances dhe ne bordin e avionit ndodhej nje nga gratë më të pasura në Rusi, bashkëpronarja e S7 Group, Natalia Fileva, nje shoqerues I saj rus dhe piloti me origjine franceze. Asnjeri nga pasagjeret ne bord nuk kane mundur te shpetojne. Autoritetet gjermane po hetojnë shkakun e aksidentit.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist