Ja nga cili aeroport mund te fluturojne shqiptaret drejt Zyrihut

Written by on 01/04/2019

 Sektori i transportit ajror në vendin tonë, po njeh një dinamikë zhvillimi me trend gjithnjë e në rritje dhe këtë e tregojnë shifrat e pasagjerëve, numri i shtuar i fluturimeve apo edhe i linjave direkte. Drejtori i Autoritetit të Aviacionit Civil Shqiptar, Krislen Keri deklaroi se “transporti ajror në vendin tonë ka filluar një trend rritës ku një faktor i rëndësishëm janë dhe fluturimet çarter. “Air Albania” gjithashtu erdhi si një domosdoshmëri duke i mundesuar gjithe shqiptareve cmime me te reduktuara dhe me shume aty ku jetojne shqiptarët. Eshte njoftuar qe sot Swiss Air fillon për here të parë fluturimet e linjës direkte nga Tiranë në Zyrih.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist