Nis ndertimi i hotelit me te larte ne Havana!

Written by on 01/05/2018

Nis ndertimi i hotelit me te larte ne Havana

Ka nisur ne Kube ndertimi i atij qe do te jete hoteli me i larte ne Havana. Struktura me 5 yje do te perfundoje ne vitin 2022, do te jete 154 metra e larte dhe po ndertohet ne zemer te rajonit “El Vedado”. Hoteli do te kete 565 dhoma dhe hapsira te bollshme luksi per te kenaqur dhe relaksuar te gjithe kategorite e pushuesve. Kuba se fundmi po i kushton shume rendesi sektorit te hotelerise pas rritjes se ndjeshme te numrit te turisteve ne vend. Brenda vitit 2025 autoritetet parashikojne 7500 dhoma te reja hotelesh nderkohe qe viti 2018 do te mbyllet me me shume se 5 milione turiste te huaj ne Kube.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist