Nis aksioni per lirimin e plazheve publike ne Durres!

Written by on 02/07/2018

Policia bashkiake e Durresit nisi aksionin per lirimin e plazheve publike dhe largimin e subjekteve private qe nuk kane paguar detyrimet prane bashkise se qytetit bregdetar. Drejtori i Policise Bashkiake Durres tha se qellimi eshte disiplinimi i shfrytezimit te plazhit. Ata qe  kapen ne shkelje u sekuestrohen çadrat dhe shezlonget, ndersa plazhi vendoset ne sherbim te pushuesve pa pagese.Aksioni  nisi nga zona e Shkembit te Kavajes dhe do shtrihet ne te gjithe bregdetin qe administron bashkia e Durresit ne bashkepunim me drejtorine e tatim taksave e cila tashme e ka gati listen e debitoreve.Nga ana tjeter edhe vete pushuesit kerkojne nga autoritetet me shume vemendje per plazhet ku ndotja mbetet shqetesim kryesor.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist