Nisin patrullimet e perbashketa Shqiperi – Kosove per sezonin turistik!

Written by on 02/07/2018

Policia e Kosoves dhe ajo e Shqiperise kane nisur patrullimet e perbashketa. Ne nje ceremoni simbolike patrullimet kane filluar ne piken kufitare mes dy shteteve, ne Vermice.Me kete rast, drejtoret e policise rrugore te te dyja shteteve kane thene se keto patrullime  jane rezultat i suksesit te tre viteve paraprake sipas memorandumit te bashkepunimit mes dy institucioneve. Ky eshte viti i tete i bashkepunimit Kosove e Shqiperi ne patrullimet e perbashketa policore gjate sezonit se veres dhe do te perfundoje me 31 gusht.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist