Nga kjo datë Turqia heq përfundimisht orën policore

Written by on 22/06/2021

Duke filluar nga 1 korriku, kufizimet e daljes në Turqi do të hiqen plotësisht. Lajmin e ka dhënë presidenti turk Recep Tayyip Erdogan. Konkretisht ora policore dhe shtetrrethimi do të hiqet, pasi ka një rënie të numrit të infektimeve dhe paralelisht po ecën me ritme të mira procesi i vaksinimit.

Pavarësisht kësaj, sallat e koncerteve dhe vendet e tjera ku luhet muzikë do të duhet të mbyllen para mesnatës./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background