Nga e hëna shtohen ndjeshëm kufizimet: Qytetarët e këtij vendi izolohen në shtëpi!

Written by on 13/11/2020

“Kufizimet shëndetësore që hynë në fuqi këtë javë në pjesën më të madhe të Portugalisë, me një gjendje të jashtëzakonshme dhe shtetrrethim nate, do të shtrihen edhe në territore të tjera duke filluar nga e hëna”, njoftoi sot kryeministri Antonio Costa.  “Situata është serioze dhe më kritike sesa ajo që përjetuam gjatë fazës së parë të pandemisë”, shtoi kreu i qeverisë socialiste ne Portugali. Rreth 70% e 10 milionë banorëve në Portugali tashmë kanë detyrën qytetare që të izolohen në shtëpi, të punojnë në distancë, por pa mbyllur shkollat, dyqanet, restorante ose hapësirat kulturore.


Current track

Title

Artist